לנון בניו יורק. צילום: באדיבות סלקום tv

היום לפני 40 שנה: ג'ון לנון עזב את הבניין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ב-8 בדצמבר, מציינים בכל העולם 40 שנים לרציחתו המתועבת של ג'ון לנון. לציון יום הרצח, סלקום tv תעלה שני סרטי תעודה שעוסקים בנושא

הסרט הראשון חוקר את סיפורו של מארק דיוויד צ'אפמן, רוצחו של לנון, עם הקלטות שמתפרסמות בפעם הראשונה.

"תן לי לקחת אותך" (2020) / Let Me Take You Down

בתוך מוחו של הרוצח מארק דיוויד צ'אפמן.

הסרט החדש חוקר את סיפורו של רוצחו של לנון, את השפעתו הגלובלית ואת השיעורים הרבים שאנו יכולים ללמוד מטרגדיית הרצח, אף שחלפו 40 שנים. במרכז הסרט ניצבו 82 שעות הקלטות אודיו של הרוצח מארק דיוויד צ'אפמן, ששוחח עם העיתונאי ג'ק ג'ונס, והוקלטו על פני יותר משלושים שנים. מרבית ההקלטות מתפרסמות כעת בפעם הראשונה. בהקלטות נשמע צ'אפמן מספר מהן הסיבות שגרמו לו לרצוח את לנון, וכיצד ביצע את הרצח המתועב.

"תן לי לקחת אותך", Let Me Take You Down, בסלקום tv החל מ-8.12.2020.

 

"לנון – ניו יורק" (2010)

סרט שמספק מבט אינטימי לשהותם של ג'ון לנון, יוקו אונו ובנם שון, שהתגוררו בניו יורק בשנות השבעים. הסרט שזכה עם צאתו בפרס "פיבודי", עבר רימסטרינג והוא מוצג בישראל לראשונה בתצורתו החדשה. במקור, הסרט שודר ב-PBS, הערוץ הציבורי האמריקאי. לאחר פירוק הביטלס, לנון ואונו עברו לניו יורק, שם חיפשו מפלט מהמהומה שאפפה אותם בתקופת הביטלס. השניים ביקשו להתרכז במשפחתם ובחייהם הפרטיים. בשנים הללו, יצר ג'ון כמה מהשירים המפורסמים ביותר שלו והיה פעיל במיוחד בתנועה האנטי-מלחמתית.

לטריילר: 

טריילר להקלטות:

"לנון – ניו יורק" כולל, בין היתר, הקלטות סאונד וקטעי וידאו שלא נשמעו בעבר, לצד קטעי וידאו ביתיים שהומרו לוידאו עם צאת הסרט לאקרנים (ב-2010). בנוסף, הוא כולל ראיונות עם יוקו אונו, ששיתפה פעולה עם ההפקה, ביחד עם אמנים נוספים ששיתפו פעולה עם לנון באותה תקופה, כדוגמת אלטון ג'ון והצלם בוב גרואן.

"לנון – ניו יורק", Lennon NYC, בסלקום tv החל מ-8.12.2020

 

לנון בניו יורק בזמן הקלטות לאלבום הסולו שלו. צילום: באדיבות סלקום tv

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות