משה איבגי צילום יחצ תיאטרון גשר
משה איבגי צילום יחצ תיאטרון גשר

פרשת איבגי: הכתובת הייתה בתסריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מה לא נאמר ונכתב על פרשת איבגי? השחקן שהיה על גג העולם הולך בקרוב לכלא אחרי שבצעד לא ממש חכם ערער על עבודות השירות שנגזרו לו וחטף את כל הצינור. אפשר לקרוא לזה חטא ההיבריס ואפשר להגיד שמשה איבגי משלם את המחיר עבור על הדינוזאורים של עולם התרבות שחשבו שמגיע להם הכל, שלטיפה על התחת או זריקת הערה סקסיסטית זה חלק מתנאי העבודה בתיאטרון או בקולנוע. 

לקראת גזר הדין של איבגי החלטנו במערכת "יוצאים קבוע" להיפרד ממנו בצרור ציטוטים מהקריירה הענפה שלו, שבמבט לאחור אפשר היה לראות בהם סימן לבאות. נכון, איבגי לא כתב את התסריט, אבל הוא ללא ספק היה – גם על פי עדותו – חלק מעולם ארכאי טרום מי טו שבו הציטוטים האלה עלו קודם מחוץ למסך ואז מצאו את עצמם בתוך התסריט.

נתחיל עם "הבורר" – הגרסה הישראלית לסופרנו – שבעיני רבים נחשבת ליצירת המופת של איבגי. כמעט כל ציטוט מעולם הפשע מתאים לעבירות שביצע, או למקום שבו יבלה את ימיו בשנים הקרובות, אבל מפאת קוצר היריעה נסתפק בארבעה ציטוטים מכוננים.

"אהבה זה לא דבר שאפשר להרשות לעצמך אם אתה רוצה להצליח בעסק הזה. מה זה אהבה? זה רק הורמונים. רק חיות מתאהבות" – ציטוט שאפשר לשמוע מעברייני מין טיפוסיים. מנתקים את הרגש ופועלים רק על פי אינסטינקטים חייתיים.

"הכי גדולים והכי חזקים הם אלה שהולכים הכי מהר" – בעיניי זו הגרסה הכי פואטית של הביטוי הארמי היחיד שרוב הישראלים מכירים: מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. אין מה להגיד, מאז משה קצב לא הייתה נפילה מהדהדת כזו כמו של משה איבגי.

"אל תבקש סליחה. סליחות זה דבר שרק אלוהים יכול לתת" – אחד הדברים שכל הזמן טענו נגד איבגי זה שהוא לא מבקש סליחה מהקורבנות. בראיון היחיד שנתן הוא ביקש סליחה אבל זה כמו שאומרים היה מעט מדי ומאוחר מדי.

 

 

נסיים במשפט מהבורר שללא ספק מרחף מעל כל הפרשה של איבגי: "אי אפשר לברוח מהעבר אבי, הוא תמיד יצא וירדוף אחרינו".

מכאן נעבור לסרט הפחות מוצלח של איבגי "מקס ומוריס", שבו שיתף פעולה עם אורי גבריאל. הציטוט "המצב שלי בקנטים, ניקנקו אותי עד הגרוש האחרון", מאוד מזכיר את הכתבה הענקית שעשו על איבגי השנה ובו תיארו איך המשפט והאבטלה שנכפתה עליו הביאה אותו לתהומות כלכליים. לכל הפמיניסטיות הרדיקליות עם היד הקלה על המקלדת, לפני שאתן מקללות אותי באבי אבי אני רק אומר שאני לא מרחם עליו, רק מציין עובדה.

 

 

אם הזכרנו את גבריאל, אז כמובן שהסרט המיתולוגי "מתחת לאף" כולל שני ציטוטים מתבקשים במקרה הזה. "יש אנשים שצריך לגמור אותם כשהם קטנים, אחרת הם מסתובבים מתחילים לעשות פוזות של גברים" – מזכיר את אחת המתלוננות שאמרה שאת איבגי היה צריך לעצור כשרק התחיל להטריד ולא לתת לו להגיע למצב שבו הוא פוגע בכל כך הרבה נשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

אירוס המדבר צילום יוקה
טיולים ואטרקציות

אירוס המדבר: מלון מיוחד בלב המדבר

נווה מדבר פסטורלי המוקף באטרקציות ובנופים עוצרי נשימה – זו התחושה שמקבלים כשנופשים במלון אירוס המדבר בירוחם.  למי שלא מכיר נספר שמלון אירוס המדבר הוא

קרא עוד »
שי צוהר מנגב חומוס באינתי צילום יוקה
אוכל

החומוס הכי טוב בדרום

אם אתם באזוור ירוחם ומחפשים מקום טוב לאכול בו – אני ממליץ לכם להגיע לאינתי – חומוסייה, שמגישה חומוס טרי מחומרי גלם מעולים בתוצרת מקומית.

קרא עוד »
החתן והכלה צילום יוקה
חדשות

חתונת השנה בירוחם

חתונה מרגשת כזו לא נראתה הרבה זמן בירוחם. ישראל וחן נישאו בישיבה תיכונית אמי"ת בלבב שלם ירוחם בליווי מאה אורחים שעשו הרבה שמח. הכל התחיל

קרא עוד »