התזמורת האנדלוסית הישראלית של אשדוד

בין קודש לחול: האנדלוסית הישראלית של אשדוד חוזרת לפעילות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

האנדלוסית הישראלית של אשדוד חוזרת לפעילות לאחר קיפאון של שנה בסדרה של 10 מופעים לאורך חודש מאי. המופע "בין קודש לחול" בניצוחה של סיוון אלבו בן-חור ובהובלתו של ליאור אלמליח המארח את דור ההמשך אוריאל שי.

המופע משלב פיוטים (רבי יהודה הלוי, שלמה אבן גבירול) לצד קלאסיקות ישראליות ושנסוני אהבה כמו גם ביצועי מחווה והצדעה לגדולי הזמר העברי, הערבי והטונסאי בינהם  : אסתר עופרים, חוזליטו- ספרד, סלים הללי – מרוקו, חווה אלברשטיין, אנדראה בוצ'לי, מחווה לשייח מואיז'ו שנפטר השנה ועוד

במקביל לסדרת המופעים ב-10.5 ישוחרר שיר שמבטא את שיתוף הפעולה בין ליאור אלמליח לאוריאל שי בשם "שוועת עניים", פיוט מתוך תפילת שחרית של שבת שמבוצעת בלחן מקורי ומרגש שתומך בטקסט בצורה מופלאה עליו מופקד נדב אסולין . הפיוט מדבר את המצוקות החברתיות והלאומיות של עם ישראל גם בעת הזו והוא בגדר תפילה שתושיע.

ליאור אלמליח הוא ממייסדי שירת הפיוט במיינסטרים הישראלי. זוכה פרס שר החינוך  ליוצרים בתחומי התרבות היהודית ע"ש אורי אורבך 2018, בקטגוריית המוזיקה. על תרומתו לתרבות הפיוט ולשימורה.

אלמליח, פייטן בינלאומי פורץ דרך, מוערך בתחום החזנות הספרדית והמרוקאית. למד את רזי הפיוט והשירה האנדלוסית והפך לאחד מהסולנים המובילים בארץ ובעולם. ליאור מרבה ליצור שיתופי פעולה עם אמנים בינלאומיים מובילים.

אליו יצטרף, אמן ויוצר מוערך – אוריאל שי, אשר כתב והלחין יצירות לאמנים גדולים ומוכרים בניהם שלומי שבת .

אוריאל התחנך מוזיקאלית כבר מילדותו בפיוטי בית הכנסת ואף השתלב בפרויקט "פיוט ישראלי" כדור ההמשך המשמר ומחיה את תרבות הפיוט היהודית.

תאריכי המופעים:

2.5 באר שבע

4.5  מוזיאון תל-אביב

10.5  היכל תרבות -מודיעין

12.5 משכן פיס עירוני למוסיקה ואומנויות -רעננה.

18-19-20/5 משכן אומנויות-אשדוד

23.5 תאטרון ירושלים.

24.5 מוזיאון תל אביב

30.5  היכל התרבות – קרית מוצקין.

ישנם תאריכי חזרות שניתן להגיע ולהקליט/לסקר במרכז מונר באשדוד.

25-26-28/5 באשדוד בין השעות 10:00-15:00

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות