תמר ודני קרוון צילום צילום עמית אופק
תמר ודני קרוון צילום צילום עמית אופק

תמר קרוון על אביה הפסל: "לימד אותי לא לפחד לומר את דעותיי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תמר קרוון, בתו של הפסל דני קרוון שהלך לעולמו לפני שלושה חודשים, הייתה אורחת התכנית "הקול טוב" עם נטלי פורטי (כל רביעי בארבע, רדיו סול).

הסיבה לראיון הוא סרטו של ברק היימן ששודר לאחרונה בתאגיד על דמותו המרתקת של קרוון.

 

 

קרוון המנוח לא היה איש קל, וזה בא לידי ביטוי בדיאלוג עם הבמאי, שהיה לפרקים לא נעים ולפרקים ממש מביך ומטריד כל כך שבתו תמר, שהייתה נוכחת בצילומים, נאלצה להתערב ולהעיר לו על כך.

כשנשאלה ברדיו סול האם הסרט משקף נאמנה את דמותו של אביה, אמרה תמר כי "זה סרט מקסים. כמו כל סרט דוקומנטרי היוצר להראות זווית מסוימת, שזה בסדר. אני גם עובדת על סרט משלי על אבא. עשר שנים צילמתי ועכשיו אני ניגשת לשלב עריכה. לצערי אני לא יכולה לקבל מימון לסרט כי לא מממנים שני סרטים על אותו אדם אבל אולי נלך להד סטארט".

 

תמר קרוון צילום מעיין בן דוד
תמר קרוון צילום אסף שמע

 

בראיון סיפרה תמר על הקשר המיוחד והמורכב עם אביה, איתו הייתה נפגשת כדי לצייר ביחד. "היינו מציירים ואוכלים ביחד", היא מספרת. "היו יחסים מורכבים, אבל פעם חשבתי שככה זה אצל כולם".

למה את הכי מתגעגעת בקשר עם אבא שלך?

"לשבת ולדבר איתו. השיחות שלנו היו נהדרות. בעיקר צחקנו המון. יש לנו הומור דומה. הוא היה מתקשר כל יום וצועק עליי: 'איפה את?' ואני עונה 'אני בזארה'. הוא היה צועק עליי שאני מבזבזת את הזמן שלי על שטויות ואומר לי 'תביני שכישרון זו לא מתנה – זו חובה'. אני מתגעגעת לטלפון היומי הזה".

עוד התייחסה תמר לעובדה שהיא מסרבת להתחסן בפעם השלישית. "אבא שלי לימד אותי לחשוב תמיד מה אני מרגישה ומה אני רוצה ולא להיות מושפעת מלחץ חברתי", היא אומרת. "מכריחים אנשים להתחסן ואנחנו לא לגמרי יודעים מה יש בחיסונים האלה. אני שומעת על אנשים שחוסנו ויש להם תופעות איומות. לי היו תופעות קשות בשני החיסונים שקיבלתי ואני מסרבת לקבל את השלישי".

צפו בראיון המלא עם תמר קרוון:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות