איצקו ורפי צילם נטלי פורטי

לא פשוט להיות ישראלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

משבר הקורונה גרם להתרסקות התרבות במדינת ישראל, אבל למרות הכל יש שחקנים שבוחרים להישאר ויש כאלה שמרימים ידיים. בהצגה "פשוט ישראלי" יש משני הסוגים. הבמאי רפי תמים, הודיע בסוף השבוע שהוא יורד לפורטוגל עם הדרכון הפורטוגלי שעשה מבעוד מועד. לעומתו כוכב ההצגה, איצקו ימפולסקי, הודיע שהוא נשאר בארץ בטוב וברע. נפגשנו עם שניהם לשיחה על תרבות, ציונות ומה שביניהם.

"אני מצטער, אבל אני כבר לא מרגיש מחובר לכאן", אומר תמים, הבעלים של תיאטרון יורוב. "במשך 30 שנה עשיתי פה תאטרון, פרסומות, טלוויזיה והרגשתי שאני חי ונושם את הישראליות, אבל בשנים האחרונות זו לא המדינה שלי. מישהו חטף אותה ולא נראה שהוא מתכוון לשחרר אותה בקרוב".

למי אתה מתכוון? לראש הממשלה, בנימין נתניהו?

"הלוואי שזה היה רק ביבי, אבל זה הרבה מעבר לזה. זו כבר לא המדינה שלי.  שברו את השכירים וריסקו את העצמאים".

רפי תמים צילום נטלי פורטי

לעומתו, אומר ימפולסקי: "אני נשאר פה. זו המדינה שלי וזו השפה שלי. אני לא מבין מה יש לרפי לעשות בפורטוגל. למי הוא יציג שם? נראה לי לא רציני".

הוא מפונק?

"אני לא אומר שהוא מפונק, אני פשוט חושב שהוא מדבר מהמקום האישי שלו וזה גורם לו לראות את הדברים באור שלילי".

ומה שהוא אומר על ביבי?

"אני לא מת על ביבי, אבל זו דמוקרטיה. זה מה שהעם רצה. זה העם שלי. אני אוהב אותו, אז אני לא יכול לכעוס עליו בגלל שבחר במנהיג שאני פחות אוהב".

איצקו ימפולסקי צילום נטלי פורטי

רפי, לא תתגעגע?

"ברור שאני אתגעגע. אני אתגעגע להופעות מול הקהל הישראלי. במשך עשר שנים הרצתי כאן מופע סטנדאפ מצליח בשם 'בלבולי הורים'. אני חושב שאין גן בין עפולה לבאר שבע שלא הופעתי בו. אני מדבר על קרוב למאה אלף הורים שראו את המופע והכל בלי פרסום, רק מפה לאוזן. זו מחמאה ענקית ולזה אני כן אתגעגע".

איצקו, תתגעגע לרפי?

"ברור, אבל אם אתה שואל אותי הוא יחזור. אין לי ספק. זה הבית שלו, לטוב ולרע".

נשמע שאתה מאוד אוהב את המדינה.

"שמע, לא מושלם פה, אבל בסופו של דבר מה שחשוב זה שיהיה אוכל במקרר, וזה ברוך השם לא חסר. יש לי אישה טובה, יש לי ילדים מדהימים. באיזה מקום אני ארגיש שייך למדינה? לאוכל? לכדורגל? תאמין לי, תן לי משחק של ריאל מדריד או של הכח רמת גן ואני בוחר בהכח. זה לא הכדורגל הכי יפה בעולם, אבל זה הכדורגל שלי. פה אני מכיר את השחקנים, את האוהדים, את החומוס אחרי המשחק. יותר מזה אנחנו לא צריכים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

גיתה צילום יוקה
טיולים ואטרקציות

לנקות את הראש ברמה אחרת

מרוץ החיים משאיר אותנו ללא זמן פנוי לקבלת בהירות. אנחנו צריכים רגע של שקט כדי לקבל בהירות להמשך הדרך וזה טבעי. אז מה עושים? מגיעים

קרא עוד »
מלון Cinnamon Velifushi מלדיביים באדיבות אתר חופשון
טיולים ואטרקציות

מחלקה ראשונה למלדיבים ולדובאי

פינה חדשה בתכנית "הקול טוב" ברדיו סול: "מחלקה ראשונה" עם סוכן הנסיעות אודי שומרת מאתר חופשון. בפינה הראשונה התייחס שומרת למעצר של הזוג אוקנין בטורקיה

קרא עוד »